Tinkoriaus firminis ženklas
Tinkorius - meistriška sienų apdaila
  Apie mus Atlikti darbai Partneriai Kita informacija Kontaktai
Tinkavimas...
Fasadų šiltinimas...
Plytelių klijavimas
Gipskartonio montavimas
Dažymas
Kiti statybos darbai
Darbų technologijų aprašymai...
Tinkavimo skiediniu tech.
Tinkavimo gipso mišiniais tech.
Tinkavimo kalkių cemento mišiniais tech.
Tinkavimo dekoratyviniu tinku tech.
Tinkavimo Tadelakt tinku tech.
Fasadų šiltinimo tech.
Plytelių klijavimo tech.
Leistini nuokrypiai
Darbų kainos
 
Darbų pavyzdžiai
s

Tinkavimo sausais kalkių cemento mišiniais darbų technologija

Mechanizuotas tinkavimas pagal "Knauf" technologiją vienasluoksniu tinku, naudojant sausuosius kalkių cemento mišinius, atliekamas žemiau nurodytais etapais.

Pagrindo paruošimas.

Gruntavimas.

Armavimas.

Tinkavimo kampų statymas.

Tinkavimas.

Pagrindo paruošimas

Prieš pradedant pagrindo paruošimo darbus būtina įsitikinti, ar visur išvedžioti elektros laidai; televizijos, Interneto, telefono bei telefonspynių kabeliai; išgręžtos skylės mūre elektros bei ryšių dėžutėms; ar visur išvedžioti vandentiekio, kanalizacijos, vėdinimo bei šildymo įvadai; ar užmūrytos angos, kurios privalo būti užmūrytos prieš pradedant tinkavimo darbus; užsandarinti langai ir durys (sandarinančiomis putomis ar apkamšyti pakulomis).

Tinkuojamas pagrindas privalo būti lygus, tvirtas, pakankamai stabilus, tolygiai įgeriantis drėgmę, šiurkštus, sausas, nuo jo nuvalytos dulkės, nešvarumai, apnašos, neužšalęs. Visi sluoksniai, mažinantys tinko sukibimą su pagrindu nuvalomi, pašalinamos dulkės ir riebaliniai teršalai.

Patalpos turi būti išvalytos nuo šiukšlių.

Pagrindo paruošimo darbai atliekami grandikliais, tinkuotojų plaktukais, vieliniais šepečiais, kirtikliais.

Į viršų

Gruntavimas

Jeigu paviršius yra netvirtas, apdulkėjęs, trupantis, jis yra gruntuojamas "Knauf" gruntu "Tifengrunt".

Prieš pradedant gruntavimo darbus, plėvele apklijuojami langai, durys, kolektorinės spintos ir kiti paviršiai, kurie gali būti aptaškyti gruntu ar tinku.

Armavimas

Tinko sluoksnį reikia armuoti, kai tinkuojamas skirtingai besideformuojantis paviršius. Armavimo tinklelis klojamas antrame trečdalyje. Armuoto tinko storis turi būti ne mažesnis kaip 15mm.

Tinkavimo kampų statymas

Išdžiūvus gruntui, langų ir durų angokraščiams statomi angokraščių kampai, jeigu tinkuojama pagal žyminius, statomos metalinės kreipiančiosios. Jei bus tinkuojama pastato viduje, kampus ir kreipiančiąsias statome su skiediniu "MP-75", jei bus tinkuojamas pastato fasadas ar padidintos drėgmės patalpos, kampų nestatome.

Į viršų

Tinkavimas

Rekomenduojama temperatūra atliekant tinkavimo darbus +5-20 °C.

Paruošus tinkavimui patalpą ir tinkuojamą paviršių, toliau mechanizuotu būdu ant paviršiaus tinkavimo mašina "PFT G-4"  yra užpurškiamas kalkių cemento skiedinys "KZ Maschinenputz".

Tirštos grietinės tirštumo skiedinys "KZ Maschinenputz"  klojamas ant sienų horizontaliomis persidengiančiomis juostomis, iš viršaus į apačią nukreipta kryptimi. Skystesnis skiedinys gali bėgti nuo sienos, o tirštesnis gali blogai sukibti su pagrindu.

Purškimo metu purškimo antgalis laikomas nuo sienos 10-20cm atstumu.

Tinko lyginimas. Užpurkštas skiedinio sluoksnis yra išlyginamas naudojantis h profiline liniuote ir nerūdijančio plieno mentele.

Nuo lubų, sienų ir grindų nuvalomas aptaškytas paviršius.

Praėjus 30 minučių - 2 valandoms, kalkinis cementinis tinkas lyginamas naudojantis trapecine liniuote bei nerūdijančio plieno mentele, išlaikant reikalaujamus nuokrypius, vertikalumą ir horizontalumą bei kampų statumą. Tinką lyginant trapecine liniuote, skiedinio perteklius tolygiai paskirstomas per visą sieną.

Jeigu buvo tinkuota pagal žyminius, nulyginus sieną, žyminiai išimami ir jų buvimo vietos užtaisomos tuo pačiu skiediniu.

Po to visas paviršius dar sykį pralyginamas.

Užtrynimas. Baigus tinkuojamo paviršiaus lyginimą, yra atliekamas paviršių užtrynimas. Tam naudojama polistirolinė trintuvė. Trinamas paviršius visą laiką tolygiai drėkinamas.

Į viršų

vidaus apdaila
www.tinkorius.lt, 2010-2016
tinkorius.lt